Informācija par militārajām mācībām Latvijā un Ventspilī

Ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs šobrīd ir sācies intensīvs militāro mācību, apmācību un vingrinājumu posms, un tāpēc pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto spēku bruņotā militārā tehnika, un arī gaisā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Īpaši intensīvi lidojumi norosināsies no 30 maija līdz 2.jūnijam ne tikai diennakts gaišajā, bet arī tumšajā laikā, t.sk. pārlidojumi var notikt virs Ventspils pilsētas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas varētu rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanu pa autoceļiem. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem, vienību izvietojumiem, kā arī redzot tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Visas šīs aktivitātes ir saskaņotas un notiek apmācību ietvaros.


Foto: Monta Blāze-Pētersone, Ventspils lidlauks, 2017.gads